Alaska Raceway Park

Agens Atuo
Alaska Waste
Anchorage Chrylser
CC Auto Care
Coke Alaska
MTA
Sopers Concrete
Spinal Clinic
Surface Works
Trailer Craft
Alaska Army National Guard
Alyeska Tire
FloRacing - Alaska Raceway Park
Mann Family Dental
Club 1320
5/11/2019 - Alaska Raceway Park

5/11/2019 - Alaska Raceway Park

Palmer, AK

6 entries

Late Model


A Feature 1 (50 Laps): 1. 8-Tim Workman[3]; 2. 89-Perry Patino[4]; 3. 33-Dana Pruhs[1]; 4. 3-Al Palma[2]; 5. 18-Stu Laidlaw[5]

Qualifying 1 (2 Laps): 1. 89-Perry Patino[4]; 2. 8-Tim Workman[6]; 3. 3-Al Palma[3]; 4. 33-Dana Pruhs[5]

7 entries

5Forms Baby Grand


A Feature 1 (30 Laps): 1. 31-Tonya Wilson[2]; 2. 7-Keith McGee[1]; 3. 63-Brad Generous[4]; 4. 29-Dustin Hayden[5]; 5. 76-Chad Sandstede[6]; 6. 22-Alex Schwochert[3]

Heat 1 (10 Laps): 1. 22-Alex Schwochert[1]; 2. 31-Tonya Wilson[2]; 3. 7-Keith McGee[3]; 4. 63-Brad Generous[4]; 5. 29-Dustin Hayden[6]; 6. 76-Chad Sandstede[5]

Heat 2 (10 Laps): 1. 7-Keith McGee[3]; 2. 31-Tonya Wilson[4]; 3. 63-Brad Generous[2]; 4. 29-Dustin Hayden[6]; 5. 22-Alex Schwochert[5]

Qualifying 1 (2 Laps): 1. 22-Alex Schwochert[6]; 2. 31-Tonya Wilson[3]; 3. 7-Keith McGee[4]; 4. 63-Brad Generous[1]; 5. 76-Chad Sandstede[5]; 6. 29-Dustin Hayden[2]

14 entries

S&P Certified Car Care Legends


A Feature 1 (30 Laps): 1. 30-Doug Sheldon[2]; 2. 89-Ryan Cote[8]; 3. 44-Ty Torkelson[4]; 4. 24-Whitey Davis[6]; 5. 5-Mike Thomas[3]; 6. 31-Damian Ackerman[5]; 7. 53-Steve Page[7]; 8. 43-Al Trettel[9]; 9. 55-David Kusmider[10]; 10. 68-Dave Gilroy[11]; 11. 8-Duane Dennis[12]; 12. 19-Gary Childers[13]; 13. (DQ) 88-Bryan Barber[1]

Heat 1 (10 Laps): 1. 88-Bryan Barber[1]; 2. 30-Doug Sheldon[3]; 3. 53-Steve Page[6]; 4. 24-Whitey Davis[2]; 5. 31-Damian Ackerman[7]; 6. 5-Mike Thomas[11]; 7. 43-Al Trettel[4]; 8. 44-Ty Torkelson[13]; 9. 55-David Kusmider[8]; 10. 8-Duane Dennis[14]; 11. 89-Ryan Cote[5]; 12. 68-Dave Gilroy[10]; 13. 19-Gary Childers[9]; 14. 99-Rodney Pucak[12]

Heat 2 (10 Laps): 1. 88-Bryan Barber[13]; 2. 5-Mike Thomas[3]; 3. 44-Ty Torkelson[1]; 4. 89-Ryan Cote[9]; 5. 30-Doug Sheldon[11]; 6. 31-Damian Ackerman[7]; 7. 24-Whitey Davis[12]; 8. 53-Steve Page[8]; 9. 55-David Kusmider[6]; 10. 43-Al Trettel[10]; 11. 8-Duane Dennis[14]

Qualifying 1 (2 Laps): 1. 88-Bryan Barber[2]; 2. 24-Whitey Davis[5]; 3. 30-Doug Sheldon[11]; 4. 43-Al Trettel[14]; 5. 89-Ryan Cote[4]; 6. 53-Steve Page[9]; 7. 31-Damian Ackerman[1]; 8. 55-David Kusmider[8]; 9. 19-Gary Childers[3]; 10. 68-Dave Gilroy[7]; 11. 5-Mike Thomas[12]; 12. 99-Rodney Pucak[10]; 13. 44-Ty Torkelson[13]; 14. 8-Duane Dennis[6]

5 entries

Pruhs Construction Thunder Stocks


A Feature 1 (12 Laps): 1. 28-Keith Jones[1]; 2. 13-Guy Hamilton[2]; 3. 91-Trevor Drake[3]

Heat 1 (10 Laps): 1. 28-Keith Jones[1]; 2. 13-Guy Hamilton[2]; 3. 91-Trevor Drake[3]

Heat 2 (10 Laps): 1. 28-Keith Jones[3]; 2. 13-Guy Hamilton[2]; 3. 91-Trevor Drake[1]

Qualifying 1 (2 Laps): 1. 28-Keith Jones[3]; 2. 13-Guy Hamilton[2]; 3. 91-Trevor Drake[1]

6 entries

Alaska Dirt Late Model Series


A Feature 1 (12 Laps): 1. 74-Al Ulman[1]; 2. 33-Jason Magers[6]; 3. 47-Jason Doyal[2]; 4. 71-Billy Magers[5]; 5. 00-Jonathan Jensen[4]; 6. 82-Mike Braddock[3]

Heat 1 (8 Laps): 1. 74-Al Ulman[1]; 2. 82-Mike Braddock[2]; 3. 33-Jason Magers[5]; 4. 47-Jason Doyal[6]; 5. 71-Billy Magers[3]; 6. 00-Jonathan Jensen[4]

Heat 2 (8 Laps): 1. 47-Jason Doyal[4]; 2. 74-Al Ulman[3]; 3. 82-Mike Braddock[2]; 4. 00-Jonathan Jensen[6]; 5. 71-Billy Magers[1]; 6. 33-Jason Magers[5]

Qualifying 1 (2 Laps): 1. 74-Al Ulman[6]; 2. 82-Mike Braddock[1]; 3. 71-Billy Magers[4]; 4. 00-Jonathan Jensen[3]; 5. 33-Jason Magers[5]; 6. 47-Jason Doyal[2]

Webcam / Weather