Alaska Raceway Park

Agens Atuo
Alaska Waste
Anchorage Chrylser
CC Auto Care
Coke Alaska
Diversified Tire
IGP
MTA
Sopers Concrete
Spinal Clinic
Start and Sound
Surface Works
Tesoro
Trailer Craft
UHP
Valley Block  Concrete
Vulcan Towing
Yukon Equip
Batteries Plus
Rock Auto-Alaska
Diesel Garage Media
Alaska Army National Guard
PASSA
TriJet Manufacturing
Advance Auto Parts Challenge - Winner

7/17/2021 - Alaska Raceway Park

Palmer, AK

8 entries

GCI Late Model


A Feature 1 (50 Laps): 1. 32-John Klayum[5]; 2. 3-Al Palma[7]; 3. 18-Stu Laidlaw[3]; 4. 88-Bryan Barber[4]; 5. 19-Jeff Christiansen[2]; 6. 89-David Elliott Jr[6]; 7. 55-Keith Akers[1]; 8. 17-Gil Rapp Jr[8]

Qualifying 1 (2 Laps): 1. 3-Al Palma, 00:16.945[7]; 2. 89-David Elliott Jr, 00:16.962[4]; 3. 32-John Klayum, 00:17.036[5]; 4. 88-Bryan Barber, 00:17.186[2]; 5. 18-Stu Laidlaw, 00:17.425[6]; 6. 17-Gil Rapp Jr, 00:17.486[8]; 7. 19-Jeff Christiansen, 00:17.746[3]; 8. 55-Keith Akers, 00:18.083[1]

9 entries

Baby Grand


A Feature 1 (30 Laps): 1. 31-Tonya Wilson[1]; 2. 86-Tyler Holmes[2]; 3. 63-Brad Generous[4]; 4. 18-Stephen Huff[6]; 5. 29-Dustin Hayden[5]; 6. 59-John Caverly Sr[8]; 7. 34-Mike Dillard[7]; 8. 007-Shawn Starr[3]

Heat 1 (12 Laps): 1. 86-Tyler Holmes[5]; 2. 007-Shawn Starr[4]; 3. 31-Tonya Wilson[6]; 4. 63-Brad Generous[3]; 5. 18-Stephen Huff[1]; 6. 29-Dustin Hayden[2]; 7. 34-Mike Dillard[7]; 8. 59-John Caverly Sr[8]

Qualifying 1 (2 Laps): 1. 31-Tonya Wilson, 00:18.477[7]; 2. 86-Tyler Holmes, 00:18.647[5]; 3. 007-Shawn Starr, 00:18.834[6]; 4. 63-Brad Generous, 00:19.160[3]; 5. 29-Dustin Hayden, 00:19.432[4]; 6. 34-Mike Dillard, 00:19.570[2]; 7. 18-Stephen Huff, 00:20.039[8]; 8. 59-John Caverly Sr, 00:21.285[1]

20 entries

the Legends of Classic Country 100.9


A Feature 1 (30 Laps): 1. 8-Doug Sheldon[2]; 2. 44-Ty Torkelson[5]; 3. 89-Ryan Cote[1]; 4. 31-Damian Ackerman[7]; 5. 53-Steve Page[6]; 6. 5-Mike Thomas[10]; 7. 88-Bryan Barber[8]; 8. 55-David Kusmider[9]; 9. 13-Ed Ackerman[13]; 10. 54-Robert Clark[11]; 11. 10-Justin Childers[12]; 12. 20-Troy Lindemyer[14]; 13. 9-Taylor Garner[15]; 14. 7-Saygen Boehmer[17]; 15. 43-Al Trettel[4]; 16. 70-Lance Mackey[3]; 17. 33-Jack Burnett[16]; 18. 78-Larry Fetchenhier[19]; 19. 66-Kyle Boehmer[18]

Heat 1 (10 Laps): 1. 13-Ed Ackerman[4]; 2. 31-Damian Ackerman[11]; 3. 88-Bryan Barber[10]; 4. 5-Mike Thomas[7]; 5. 20-Troy Lindemyer[3]; 6. 44-Ty Torkelson[13]; 7. 53-Steve Page[12]; 8. 9-Taylor Garner[2]; 9. 43-Al Trettel[14]; 10. 70-Lance Mackey[15]; 11. 89-Ryan Cote[17]; 12. 8-Doug Sheldon[16]; 13. 55-David Kusmider[9]; 14. 10-Justin Childers[5]; 15. 7-Saygen Boehmer[18]; 16. 66-Kyle Boehmer[19]; 17. 54-Robert Clark[6]; 18. 78-Larry Fetchenhier[20]; 19. 33-Jack Burnett[1]; 20. 42-Brent Page[8]

Qualifying 1 (2 Laps): 1. 89-Ryan Cote, 00:19.092[9]; 2. 8-Doug Sheldon, 00:19.104[17]; 3. 70-Lance Mackey, 00:19.136[14]; 4. 43-Al Trettel, 00:19.164[20]; 5. 44-Ty Torkelson, 00:19.235[19]; 6. 53-Steve Page, 00:19.265[16]; 7. 31-Damian Ackerman, 00:19.296[1]; 8. 88-Bryan Barber, 00:19.344[3]; 9. 55-David Kusmider, 00:19.452[12]; 10. 42-Brent Page, 00:19.464[15]; 11. 5-Mike Thomas, 00:19.466[18]; 12. 54-Robert Clark, 00:19.558[8]; 13. 10-Justin Childers, 00:19.575[7]; 14. 13-Ed Ackerman, 00:19.589[2]; 15. 20-Troy Lindemyer, 00:19.592[13]; 16. 7-Saygen Boehmer, 00:19.689[5]; 17. 9-Taylor Garner, 00:19.766[11]; 18. 33-Jack Burnett, 00:20.252[6]; 19. 66-Kyle Boehmer, 00:20.421[4]; 20. 78-Larry Fetchenhier, 00:21.155[10]

7 entries

Pruhs Construction Thunder Stocks


A Feature 1 (26 Laps): 1. 28-Keith Jones[1]; 2. 23-Gregg Peters[3]; 3. 15-Jeremy Herr[4]; 4. 34-Jesse Wilson[5]; 5. 13-Guy Hamilton[7]; 6. 907-John Clemmons[6]; 7. 50-Paul Zanto[2]

Heat 1 (12 Laps): 1. 28-Keith Jones[7]; 2. 23-Gregg Peters[5]; 3. 34-Jesse Wilson[3]; 4. 15-Jeremy Herr[4]; 5. 13-Guy Hamilton[1]; 6. 907-John Clemmons[2]; 7. 50-Paul Zanto[6]

Qualifying 1 (2 Laps): 1. 28-Keith Jones, 00:19.162[4]; 2. 50-Paul Zanto, 00:19.831[7]; 3. 23-Gregg Peters, 00:19.846[5]; 4. 15-Jeremy Herr, 00:19.871[3]; 5. 34-Jesse Wilson, 00:19.904[6]; 6. 907-John Clemmons, 00:20.238[1]; 7. 13-Guy Hamilton, 00:20.430[2]

6 entries

Alaska Army National Guard Bomber Stock


A Feature 1 (16 Laps): 1. 99-Jeremy Copley[6]; 2. 05-Alex Van Nice[3]; 3. 88-Daniel Pruski[1]; 4. 57-Theresa Phillips[2]; 5. 10-Nathaniel Loken[5]; 6. 28-Cameron Ewing[4]

Heat 1 (12 Laps): 1. 99-Jeremy Copley[6]; 2. 05-Alex Van Nice[1]; 3. 10-Nathaniel Loken[5]; 4. 88-Daniel Pruski[3]; 5. 28-Cameron Ewing[4]; 6. 57-Theresa Phillips[2]

10 entries

Extreme Fun Center Bandoleros


A Feature 1 (12 Laps): 1. 34-Trent Dillard[8]; 2. 4-Wyatt Flowers[1]; 3. 8-Jozlin Caverly[2]; 4. 36-Allie Robuck[9]; 5. 12-Paden Doerner[10]; 6. 23-Ella Martin[7]; 7. 9-Liam Laidlaw[5]; 8. 97-Shawna Starr[4]; 9. 30-Allison Sheldon[6]; 10. 53-Jedrek Chmielowski[3]

Heat 1 (8 Laps): 1. 34-Trent Dillard[8]; 2. 4-Wyatt Flowers[6]; 3. 8-Jozlin Caverly[5]; 4. 97-Shawna Starr[3]; 5. 30-Allison Sheldon[1]; 6. 9-Liam Laidlaw[2]; 7. 36-Allie Robuck[9]; 8. 12-Paden Doerner[10]; 9. 23-Ella Martin[7]; 10. 53-Jedrek Chmielowski[4]

Qualifying 1 (2 Laps): 1. 4-Wyatt Flowers, 00:21.546[3]; 2. 8-Jozlin Caverly, 00:21.921[1]; 3. 53-Jedrek Chmielowski, 00:22.078[9]; 4. 97-Shawna Starr, 00:22.826[8]; 5. 9-Liam Laidlaw, 00:23.095[4]; 6. 30-Allison Sheldon, 00:23.562[7]