Alaska Raceway Park

Agens Atuo
Alaska Waste
Anchorage Chrylser
CC Auto Care
Coke Alaska
MTA
Sopers Concrete
Spinal Clinic
Start and Sound
Surface Works
Trailer Craft
UHP
Valley Block  Concrete
Vulcan Towing
Yukon Equip
Batteries Plus
Rock Auto-Alaska
Diesel Garage Media
Alaska Army National Guard
PASSA
TriJet Manufacturing
Alyeska Tire
FloRacing - Alaska Raceway Park
Club 1320
8/9/2020 - Alaska Raceway Park

8/9/2020 - Alaska Raceway Park

Palmer, AK

Harley Davidson Drag Day, Top Eliminator & Points

Classes

  • old Top Eliminator7 entries
  • old Super Pro12 entries
  • old Pro ET11 entries
  • old Sportsman19 entries
  • old Trophy6 entries
  • old Motorcycle9 entries
  • old MTA Jr. Dragster11 entries

Track Contact

Full Event Information on MyRacePass

old Top Eliminator

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 6 6767 Scott Granus Scott Granus Palmer, AK Palmer, AK 5
2 2 6X67 Chris Richards Chris Richards -
3 7 81 Brian Aszmus Brian Aszmus Anchorage, AK Anchorage, AK 4
4 4 0599 Ralph Beitter Ralph Beitter Anchorage, AK Anchorage, AK -
5 5 HX55 Will Holden Will Holden Chugiak, AK Chugiak, AK -
6 3 1969 Robbie Huck Robbie Huck Eagle River, AK Eagle River, AK -3
7 1 M628 Mike Quintieri Mike Quintieri Anchorage, AK Anchorage, AK -6

old Super Pro

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 6 N617 Nathan Thornsley Nathan Thornsley Palmer, AK Palmer, AK 5
2 3 A670 Greg Thornsley Greg Thornsley Palmer, AK Palmer, AK 1
3 5 M628 Mike Quintieri Mike Quintieri Anchorage, AK Anchorage, AK 2
4 4 B676 Robert Suders Robert Suders Wasilla, AK Wasilla, AK -
5 1 7477 Mike Mihalka Mike Mihalka Anchorage, AK Anchorage, AK -4
6 2 X632 David Arbuckle David Arbuckle Anchorage, AK Anchorage, AK -4
7 9 1058 Alicia Mayo Alicia Mayo Fairbanks, AK Fairbanks, AK 2
8 10 658G Bobby Gordon Bobby Gordon Anchorage, AK Anchorage, AK 2
9 7 M692 Mark Eslinger Mark Eslinger Wasilla, AK Wasilla, AK -2
10 12 H643 Wade Howe Wade Howe Anchorage, AK Anchorage, AK 2
11 11 6326 Peter Turgeon Peter Turgeon Wasilla, AK Wasilla, AK -
12 8 C665 Curt Crocker Curt Crocker Anchorage, AK Anchorage, AK -4

old Pro ET

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 8 A683 John Aure John Aure Wasilla, AK Wasilla, AK 7
2 6 T685 Spike T Spike T Palmer, AK Palmer, AK 4
3 9 6799 Rick Nissen Rick Nissen Chugiak, AK Chugiak, AK 6
4 3 V662 Robert VanDenBerg Robert VanDenBerg Eagle River, AK Eagle River, AK -1
5 1 C636 Ron Causa Ron Causa Wasilla, AK Wasilla, AK -4
6 2 697M Monte Soper Monte Soper Palmer, AK Palmer, AK -4
7 10 5X04 Maddy Turnbull Maddy Turnbull Wasilla, AK Wasilla, AK 3
8 4 L642 Bob Lee Bob Lee Anchorage, AK Anchorage, AK -4
9 7 N644 Joseph Nowell Joseph Nowell Fairbanks, AK Fairbanks, AK -2
10 5 1876 Dan Perry Dan Perry Wasilla, AK Wasilla, AK -5
11 11 2004 Dan James Dan James Delta Junction, AK Delta Junction, AK -

old Sportsman

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 12 L651 Steve Lord Steve Lord Chugiak, AK Chugiak, AK 11
2 11 J684 Charlie Johnnie Charlie Johnnie Soldotna, AK Soldotna, AK 9
3 7 2008 Steffen Frommer Steffen Frommer Wasilla, AK Wasilla, AK 4
4 5 99XX Jeremy Copley Jeremy Copley Wasilla, AK Wasilla, AK 1
5 9 6245 Karl Greninger Karl Greninger Chugiak, AK Chugiak, AK 4
6 2 K643 Jeffery Adolf Jeffery Adolf Wasilla, AK Wasilla, AK -4
7 16 N624 Alex Van Nice Alex Van Nice Wasilla, AK Wasilla, AK 9
8 1 K642 Benjamin Adolf Benjamin Adolf Wasilla, AK Wasilla, AK -7
9 14 1639 Fred Pollard Fred Pollard Soldotna, AK Soldotna, AK 5
10 15 666J John Postishek John Postishek Anchorage, AK Anchorage, AK 5
11 17 6114 Richard Wall Richard Wall Sterling, AK Sterling, AK 6
12 18 671B Billie Ann Young Billie Ann Young Wasilla, AK Wasilla, AK 6
13 10 2020 Kyle Hoagland Kyle Hoagland Wasilla, AK Wasilla, AK -3
14 19 2154 Kenta Ziegler Kenta Ziegler Wasilla, AK Wasilla, AK 5
15 6 675 Ben Davis Ben Davis Chugiak, AK Chugiak, AK -9
16 4 6375 Richard Bogan Richard Bogan Wasilla, AK Wasilla, AK -12
17 3 A679 Louie Amundson Louie Amundson Eagle River, AK Eagle River, AK -14
18 13 M682 John Matthews John Matthews Wasilla, AK Wasilla, AK -5
19 8 G632 Michael Ginnett Michael Ginnett Anchorage, AK Anchorage, AK -11

old Trophy

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 5 2011 Jason Lewis Jason Lewis Wasilla, AK Wasilla, AK 4
2 6 2151 Alana Naatz Alana Naatz Chugiak, AK Chugiak, AK 4
3 2 4X29 Cristin Frizell Cristin Frizell North Pole, AK North Pole, AK -1
4 1 2155 Chris Allen Chris Allen JBER, AK JBER, AK -3
5 3 2083 Toma Gillen Toma Gillen Wasilla, AK Wasilla, AK -2
6 4 1318 Michelle LaRose Michelle LaRose Wasilla, AK Wasilla, AK -2

old Motorcycle

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 B912 Tim Proctor Tim Proctor Anchorage, AK Anchorage, AK -
2 3 B660 John Ulen John Ulen Soldotna, AK Soldotna, AK 1
3 2 90 Jim Earnshaw Jim Earnshaw Eagle River, AK Eagle River, AK -1
4 4 615 Craig "Buck" Otto Craig "Buck" Otto Anchorage, AK Anchorage, AK -
5 6 B119 Jimi Trueblood Jimi Trueblood Anchorage, AK Anchorage, AK 1
6 5 13 Jayson Buzby Jayson Buzby Anchorage, AK Anchorage, AK -1
7 7 B371 Ron Hausker Ron Hausker Anchorage, AK Anchorage, AK -
8 8 B088 Johny Jones Johny Jones Anchorage, AK Anchorage, AK -
9 9 B055 Roy Rank Roy Rank Anchorage, AK Anchorage, AK -

old MTA Jr. Dragster

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 6167 Braiden Owen Braiden Owen Palmer, AK Palmer, AK 1
2 4 627 Riley Soper Riley Soper Palmer, AK Palmer, AK 2
3 8 6475 Sierra Walkins Sierra Walkins Anchorage, AK Anchorage, AK 5
4 1 325X Eloise Blakemore Eloise Blakemore Wasilla, AK Wasilla, AK -3
5 5 044X Madison Quintieri Madison Quintieri Anchorage, AK Anchorage, AK -
6 6 6208 Benjamin Aure Benjamin Aure Wasilla, AK Wasilla, AK -
7 7 626 Shelby Roy Shelby Roy Seward, AK Seward, AK -
8 3 6113 Isabella Aure Isabella Aure Wasilla, AK Wasilla, AK -5
9 11 16 Cy Cork Cy Cork Wasilla, AK Wasilla, AK 2
10 10 672 Cale Irvine Cale Irvine Anchorage, AK Anchorage, AK -
11 9 J781 Teddy Maynor Teddy Maynor Palmer, AK Palmer, AK -2