Alaska Raceway Park

Agens Atuo
Alaska Waste
Anchorage Chrylser
CC Auto Care
Coke Alaska
MTA
Sopers Concrete
Spinal Clinic
Start and Sound
Surface Works
Trailer Craft
UHP
Valley Block  Concrete
Vulcan Towing
Yukon Equip
Batteries Plus
Rock Auto-Alaska
Diesel Garage Media
Alaska Army National Guard
PASSA
TriJet Manufacturing
Alyeska Tire
FloRacing - Alaska Raceway Park
Club 1320
6/14/2020 - Alaska Raceway Park

6/14/2020 - Alaska Raceway Park

Palmer, AK

Points Races

Classes

  • old Super Pro6 entries
  • old Pro ET12 entries
  • old Sportsman15 entries
  • old Trophy3 entries
  • old Motorcycle9 entries
  • old MTA Jr. Dragster12 entries
  • Test & Tune

Track Contact

Full Event Information on MyRacePass

old Super Pro

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 7477 Mike Mihalka Mike Mihalka Anchorage, AK Anchorage, AK -
2 2 N617 Nathan Thornsley Nathan Thornsley Palmer, AK Palmer, AK -
3 4 B676 Robert Suders Robert Suders Wasilla, AK Wasilla, AK 1
4 5 M628 Mike Quintieri Mike Quintieri Anchorage, AK Anchorage, AK 1
5 6 8X00 David Arbuckle David Arbuckle Anchorage, AK Anchorage, AK 1
6 3 A670 Greg Thornsley Greg Thornsley Palmer, AK Palmer, AK -3

old Pro ET

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 A683 John Aure John Aure Wasilla, AK Wasilla, AK 2
2 1 T685 Spike T Spike T Palmer, AK Palmer, AK -1
3 8 V662 Robert VanDenBerg Robert VanDenBerg Eagle River, AK Eagle River, AK 5
4 6 N644 Joseph Nowell Joseph Nowell Fairbanks, AK Fairbanks, AK 2
5 2 6799 Rick Nissen Rick Nissen Chugiak, AK Chugiak, AK -3
6 9 611A Brenda Axtell Brenda Axtell Eagle River, AK Eagle River, AK 3
7 12 2004 Dan James Dan James Delta Junction, AK Delta Junction, AK 5
8 7 697M Monte Soper Monte Soper Palmer, AK Palmer, AK -1
9 11 L642 Bob Lee Bob Lee Anchorage, AK Anchorage, AK 2
10 5 1876 Dan Perry Dan Perry Wasilla, AK Wasilla, AK -5
11 10 W639 Tom Washer Tom Washer Palmer, AK Palmer, AK -1
12 4 C636 Ron Causa Ron Causa Wasilla, AK Wasilla, AK -8

old Sportsman

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 6 6245 Karl Greninger Karl Greninger Chugiak, AK Chugiak, AK 5
2 4 L651 Steve Lord Steve Lord Chugiak, AK Chugiak, AK 2
3 9 6375 Richard Bogan Richard Bogan Wasilla, AK Wasilla, AK 6
4 2 A679 Louie Amundson Louie Amundson Eagle River, AK Eagle River, AK -2
5 1 6487 David Hubbard David Hubbard Homer, AK Homer, AK -4
6 5 2081 Benjamin Adolf Benjamin Adolf Wasilla, AK Wasilla, AK -1
7 10 Q172 Ken Triplett Ken Triplett Anchorage, AK Anchorage, AK 3
8 3 N624 Alex Van Nice Alex Van Nice Wasilla, AK Wasilla, AK -5
9 11 666J John Postishek John Postishek Anchorage, AK Anchorage, AK 2
10 14 675 Ben Davis Ben Davis Chugiak, AK Chugiak, AK 4
11 7 6114 Richard Wall Richard Wall Sterling, AK Sterling, AK -4
12 15 M682 John Matthews John Matthews Wasilla, AK Wasilla, AK 3
13 12 K643 Jeffery Adolf Jeffery Adolf Wasilla, AK Wasilla, AK -1
14 13 99XX Jeremy Copley Jeremy Copley Wasilla, AK Wasilla, AK -1
15 8 2083 Toma Gillen Toma Gillen Wasilla, AK Wasilla, AK -7

old Trophy

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 1318 Michelle LaRose Michelle LaRose Wasilla, AK Wasilla, AK -
2 2 2071 Jamie Gerow Jamie Gerow Kenai, AK Kenai, AK -
3 3 2069 Pam Oberts Pam Oberts Kenai, AK Kenai, AK -

old Motorcycle

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 615 Craig "Buck" Otto Craig "Buck" Otto Anchorage, AK Anchorage, AK 1
2 3 B055 Roy Rank Roy Rank Anchorage, AK Anchorage, AK 1
3 1 B011 Royce Tate Royce Tate Palmer, AK Palmer, AK -2
4 5 B088 Johny Jones Johny Jones Anchorage, AK Anchorage, AK 1
5 7 B912 Tim Proctor Tim Proctor Anchorage, AK Anchorage, AK 2
6 6 B371 Ron Hausker Ron Hausker Anchorage, AK Anchorage, AK -
7 9 90 Jim Earnshaw Jim Earnshaw Eagle River, AK Eagle River, AK 2
8 8 B119 Jimi Trueblood Jimi Trueblood Anchorage, AK Anchorage, AK -
9 4 B660 John Ulen John Ulen Soldotna, AK Soldotna, AK -5

old MTA Jr. Dragster

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 7 6127 Madison Quintieri Madison Quintieri Anchorage, AK Anchorage, AK 6
2 6 626 Shelby Roy Shelby Roy Seward, AK Seward, AK 4
3 5 627 Riley Soper Riley Soper Palmer, AK Palmer, AK 2
4 4 325X Eloise Blakemore Eloise Blakemore Wasilla, AK Wasilla, AK -
5 8 672 Cale Irvine Cale Irvine Anchorage, AK Anchorage, AK 3
6 3 6167 Braiden Owen Braiden Owen Palmer, AK Palmer, AK -3
7 1 6208 Benjamin Aure Benjamin Aure Wasilla, AK Wasilla, AK -6
8 10 6113 Isabella Aure Isabella Aure Wasilla, AK Wasilla, AK 2
9 2 J016 Cy Cork Cy Cork Wasilla, AK Wasilla, AK -7
10 11 6101 Abbagail Aure Abbagail Aure Wasilla, AK Wasilla, AK 1
11 9 615 Lyle Hausser Lyle Hausser Anchorage, AK Anchorage, AK -2
12 12 6475 Sierra Walkins Sierra Walkins Anchorage, AK Anchorage, AK -